A belső hal
Régi vágyaim, bár lassan és nem maradéktalanul, de úgy tűnik, meghallgatásra találnak. Singh és Ernst “Trick or Treatment”-je után Neil Shubin “Your inner fish”-e is magyar fordítóra talált. Akinek még… Read more »
Régi vágyaim, bár lassan és nem maradéktalanul, de úgy tűnik, meghallgatásra találnak. Singh és Ernst “Trick or Treatment”-je után Neil Shubin “Your inner fish”-e is magyar fordítóra talált. Akinek még… Read more »
Nem nagyon van genetikus, aki időről időre ne dühöngene azon, amikor a mainstream médiában megjelenik az x+1. cikk, “Megtalálták a …. génjét” címmel. Mivel a valóban monogénesen öröklődő (vagyis egyetlen… Read more »
1953 április 25-án egy elegáns, rövid cikk jelent meg a Nature-ben, amelyben James Watson és Francis Crick egy évtizedes problémát oldottak meg, a genetikai információt hordozó dezoxyribonukleinsav, azaz DNS szerkezetét…. Read more »
A csörgőkígyók és egyes boák infraérzékelő képessége tulajdonképpen ugyanazon a szinten csodált tulajdonsága kellene legyen, mint a denevérek ultrahangos tájékozódása, hiszen a maga módján éppen annyira nem triviális. Főleg, mivel… Read more »
A szekptikusoknál futó Homeopathy Awareness Week megemlékezést ezzel a két remek Ben Goldacre videóval egészíteném ki. (Aki nem tudná, Goldacre a brit szkeptikus orvosi (és nemcsak) újságírás fenegyereke, aki folyamatosan… Read more »
Ha orosz/szovjet tudósok kutyakísérleteiről hallunk, szinte mindenkinek Pavlov és a csengőhangra nyáladzó kutyák, vagyis a feltételes reflex ugrik be, pedig a lista sokkal hosszabb. A felsorolás elejére kívánkozik még mindenképpen… Read more »
A jelek szerint hatalmas és igencsak irritáló tüskévé érett a TEDxDanubiás petíciónk magyar krisnatudatú lelkekben, mert védikus barátaink azóta is kitartóan próbálkoznak “visszavágni”. A valósággal sajátos viszonyt ápoló sajtóközlemény, ill…. Read more »
Az vagy, amit eszel, tartja a mondás, és abból a szempontból ez kétségtelenül igaz, hogy a mindennapi menünk az idők folyamán komoly visszahatással lehet ránk, a fogyasztóra is. Nem elsősorban… Read more »
Amikor GMO növényekről van szó, az “állatorvosi ló” általában a MON810, a Monsanto Bt-toxin tartalmú kukoricája. A terméket a zöld-kritika több oldalról szokta támadni, s ezek egyike a “mérgektől”, “toxinoktól”… Read more »
Péntek délben a Blahán a Greenpeace akciózott az Amflora-burgonya ellen és ez annyiban váratlanul érintett, hogy a teljesen agyatlan GMO-bashing új változatát ismerhettem meg. Az aláírásomat kérő aktivista csajjal kisebb… Read more »