Izgalmas kérdés, hogyan alakulnak ki a különböző populációk, hogyan töredezik föl egy egységes faj több, egymástól valamennyire különböző, egymástól többé-kevésbé elzárt csoportra? David B. Lowry és John H. Willis egy… Read more »
A horizontális génátviteli eseményekről egyre többet tudunk, de engem valahogyan mindig lenyűgöznek. A mai példánk a Hypotenemus hampei nevű rovar, amelyik fontos mezőgazdasági kártevő, ugyanis kizárólag kávén él, a… Read more »
Mutációkról már volt szó korábban is, a mai cikkben azonban azt vizsgálták, hogy hogyan viszonyulnak egymáshoz a különböző típusú mutációk. Arról már számos adat ismert, hogy ha egy erős a… Read more »
A ma boncolgatott cikk címe kissé szokatlan: “Olivér kromoszómális és mitokonriális DNS elemzése”. Olivér ugyanis egy csimpánz. De miért érdekes annyira, hogy nem csak ilyen alapos vizsgálatoknak vetik alá, de… Read more »
Holnap este hétkor ismét várunk mindenkit a Fogasházban. A program: Az erőkifejtés kulcsa: a miozin aktivációs hurokVárkuti Boglárka – ELTE, Biokémiai Tanszék (http://www.malnalab.hu) A miozinok minden eukarióta sejtben megtalálható motor… Read more »
“Családfa vizsgálattal nem foglalkozunk” hirdeti a Nagy Gén Diagnosztika honlapja és valószínűleg most kifejezetten verik a fejüket a falba, hogy saját szabályaikat sem képesek betartani. A pár nappal ezelőtt kipattant… Read more »
Európában a szőke színkomplexió általában világos bőrszínnel jár együtt, de a két jelleg közti kapcsolat nem törvényszerű. Jól mutatja ezt a mai nap megjelent cikk, amely a melanéziai szőkék szőkeségének… Read more »