
Minimumegymamut (?)
Újságírói/ismeretterjesztői szempontból hálás téma, de tudományos értékét csökkenti a PR-hype, mi az? Egy újabb hír a mamutklónozásról…
Újságírói/ismeretterjesztői szempontból hálás téma, de tudományos értékét csökkenti a PR-hype, mi az? Egy újabb hír a mamutklónozásról…
Ezúttal mellőzve az ilyenkor kötelező mentegetőzési kört a posztok megritkulása/nemléte okán, csapjunk is bele, miket olvastunk az elmúlt évben:
Az egyik legrégebben futó posztsorozatunk a “Miért jó a GMO?”. Talán ehhez csatlakoztatható a legjobban a Qubitnek pár hete adott interjúm.
Elon Musk közeli munkatársa, Max Hodak elengedte a fantáziáját, amikor azt mondta, hogy 15 év alatt Jurassic Parkot lehetne teremteni. Senki ne élje bele magát.
Hány gén kell az élethez, vagy más szavakkal mi az a minimális genom, ami még lehetővé teszi, hogy egy sejt élni tudjon és például normálisan osztódjon? Ez a viszonylag triviálisnak tűnő kérdés még mindig a legnehezebb kérdések egyike.
A legújabb Karanténnaplóban Pardi Norberttel beszélgettünk, akik Karikó Katalin oldalán vett részt az mRNS-alapú oltási technológia kidolgozásában.
Tegyük fel a szándékosan provokatív kérdést, hogyan lehetne megduplázni az ország bruttó nemzeti össztermékét (GDP)? Ez jelenleg 163,5 milliárd USD, ha úgy tetszik az egy főre jutó GDP 16470 USD,… Read more »
Kínában a génmódosított növények helyzete sokáig kifejezetten mostohának számított: Bár több, mint hatvan génmódosított növény behozatalát és fogyasztását engedélyezték, termesztési engedélyt csak nagyon kevés fajta kapott. Azonban úgy tűnik, ez… Read more »
Az USA elnökválasztásában oroszlánrészt játszott a Regeneron nevű cég gyógyszere. Ugyanis Donald Trump elnök néhány héttel a választások előtt elkapta a Sars-CoV-2 vírust, ám annak ellenére, hogy már hetven éves… Read more »
Az antibiotikumoknak ellenálló baktériumok az egészségügy egyik komoly kihívása, nem véletlenül próbálkoznak jó páran új elven működő baktériumölő szerek készítésével. Egy friss cikk viszont igazi különlegesség: az első és utolsó… Read more »