Nemek és igenek: pár gondolat a Khelif-ügy apropóján
Még ha nem is tudunk biztosat mondani a Khelif-ügyben (mert nem tudunk), miben, miről gondolkozik egy biológus, ha hasonló téma kerül terítékre.
Még ha nem is tudunk biztosat mondani a Khelif-ügyben (mert nem tudunk), miben, miről gondolkozik egy biológus, ha hasonló téma kerül terítékre.
Az egyik legrégebben futó posztsorozatunk a “Miért jó a GMO?”. Talán ehhez csatlakoztatható a legjobban a Qubitnek pár hete adott interjúm.
Nagyon régi vicc, még az átkosból. Futóversenyt rendeznek az USA elnöke és a SZKP Főtitkárja közt. Az elnök nyer. A Pravda másnapi címlapja: „Az imperialista elnök szánalmas erőlködése csak az… Read more »
Mind tudjuk, hogy a Monsanto bejáratott ősgonosz, a sötétzöld aktivista-komplex változatos módokon hergel a cég ellen a kilencvenes évek óta, gyakorlatilag teljesen alaptalanul. Ez egyfajta újkori mítoszgyártásként értékelhető. Ha egyszer… Read more »
A mezőgazdaságban sokszor a legelső, a növekedést korlátozó elem a nitrogén. Ami elsőre paradoxonnak tűnhet, hiszen a levegőben gyakorlatilag korlátlan mennyiségben megtalálható, azonban a növények képtelenek megkötni a légköri nitrogént,… Read more »
Ma olyat láttam, amit eddig még sohasem, pedig elolvastam már néhány tudományos közleményt eddig. Egy politikailag teljesen semleges, ecetmuslicákról szóló közlemény elé az alább látható szerkesztőségi üzenetet illesztették. Igen, jól… Read more »
A jövő gyógyszerei közül nagyon sok fehérjetermészetű lesz, már most is kaphatóak a piacon monoklonális ellenanyagok, különböző enzimek, hormonok. Ezek közös hátránya, hogy nem vehetők be szájon át, hiszen a… Read more »
Közhelyszámba megy, hogy a nyugati műveltség alapja a tudomány. Nem is nagyon kételkedik benne senki, hogy a jelenlegi életünk minden mozzanata valamilyen észérveken alapuló folyamat terméke. De hogyan viszonyulunk mi… Read more »
A napokban jelent meg egy régóta dédelgetett, Kun Ádám-mal közösen írt cikkünk a Scientific Reports-ban. Gondoltam írok róla egy “akadémiai hokedlifoglalót”, hátha elő tudom adni azt érdekesen. Még akár akkor… Read more »
Közhelyszámba megy, hogy bár a tudományos közmegegyezés szerint a génmódosított élőlények biztonságosak, a lakosság körében éppen az ellenkező hiedelem terjedt el. A huszonegyedik század egyik legégetőbb kérdése, különösen itt Európában,… Read more »